Posted on

Populārākie mīkstie grīdas segumi

Paklājs Touch-Me-Long ML034TM 2

Mīkstie grīdas segumi visbiežāk ir tas interjera elements, kas atbild par telpas mājīgās un siltās atmosfēras radīšanu. Tos izvēlas gan privātmāju un dzīvokļu, gan arī biroju īpašnieki, jo šī veida grīdas segumiem ir izcilas skaņas un siltumizolācijas īpašības. Protams, arī to vizuālais izskats piesaista daudzu pircēju uzmanību, jo šobrīd var pasūtīt visdažādāko rakstu, materiālu, formas mīkstos segumus.

Mīkstie grīdas segumi dzīvojamām telpām

Mīkstie grīdas segumi dzīvojamām telpām ir laba izvēle gadījumos, kad mājoklī ir aukstas grīdas, un, protams, ja ir vēlme ik dienu baudīt komfortu un mīkstumu, staigājot pa grīdu. Pircēju izvēlei ir pieejami vairāki mīkstie grīdas segumi, kas atšķiras pēc to struktūras un izmantošanas īpatnībām. Kādi tad ir populārākie mīkstie grīdas segumi dzīvojamām telpām un kā izvēlēties savam mājoklim atbilstošāko?

Grīdas paklāji

Grīdas paklāji neapšaubāmi ir viens no populārākajiem mīksto grīdas segumu veidiem, ko izvēlas visdažādāko mājokļu īpašnieki. Paklāju segumi rada komfortu mājās, tajā pašā laikā arī slāpējot skaņas. Viena no pieprasītākajām izvēlēm paklāju iegādē ir paklāji no dabiskiem materiāliem, piemēram, vilnas paklāji. Šāda veida paklājus izvēlas to ilgmūžības (vilnas paklāji var kalpot pat līdz 40 gadiem), izturības un ekoloģiskuma dēļ. Taču arī grīdas paklāji no sintētiskajiem materiāliem nezaudē savu popularitāti, jo tos ir salīdzinoši vienkāršāk kopt un tie neizraisa alerģijas.

Ja telpās ir auksti, ieteicams izvēlēties vilnas paklājus, piemēram, komforta un neparasta dizaina cienītājiem patiks ar rokām austi paklāji, kas visbiežāk tiek izgatavoti no vilnas vai vilnas un zīda kombinācijas.

Mīkstie grīdas segumi - grīdas paklājs ar ziedu rakstu bēšā krāsā

Paklājs French Line, Sastāvs: 100% Jaunzēlandes vilna, pieejams paklajs-eu.lv

Tikpat maigi un silti ir arī mīkstie grīdas segumi – paklāji, kas izgatavoti no viskozes. Savukārt paklāji, kuru sastāvā ir, piemēram, akrils pārsteidz ar krāsu daudzveidību un vienkāršāku kopšanu. Ja vajadzīgs košs paklājs, kuru viegli kopt, tad var izvēlēties grīdas paklāju ar akrilu sastāvā, kas turklāt vēl arī paildzinās paklāja kalpošanas mūžu.

Mīkstie grīdas segumi - paklāji no akrila un zīda spilgti zilā krāsā

Paklājs Magnifique, Sastāvs: 65% eikalipta zīds, 35% akrils, pieejams paklajs-eu.lv

Kavrolīns

Populārs mīkstais grīdas segums guļamistabā un bērnu istabā ir tā saucamais kavrolīns, kas ir ruļļveida segums, kam visbiežāk ir iespiests raksts. Kavrolīnam ir speciāla apakškārta, kas palīdz to nofiksēt uz grīdas. Pircēji izvēlās šo mīksto grīdas segumu tā izturības, salīdzinoši zemās cenas, kā arī vienkāršās kopšanas dēļ. Ar kavrolīnu visbiežāk noklāj visu grīdu, kas savukārt ir īsta paradīze tiem cilvēkiem, kuri mājās labprāt staigā basām kājām. Kavrolīna priekšrocības:

  • viegla kopšana;
  • laba nodilumizturība;
  • daudzveidīga krāsu un rakstu izvēle.

Turklāt šos mīkstos grīdas segumus ir viegli griezt, kas palīdz pielāgot tos dažāda tipa grīdām vai specifiskiem istabas izmēriem.

Linolejs

Arī linoleju uzskata par vienu no mīksto grīdas segumu veidiem. Lielākā šī seguma priekšrocība ir nelielās izmaksas, bet trūkums – nepietiekama siltumizolācija, ko nodrošina, piemēram, paklāji grīdām. Linoleju izmanto gan dzīvojamajās telpās, gan ofisos, kā arī dažādās sabiedriskajās ēkās kā, piemēram, slimnīcās, bērnu dārzos, skolās. Šāda veida mīkstie grīdas segumi ir ļoti daudzfunkcionāli un vienkārši kopjami – tos atliek vien notīrīt ar siltu ūdeni.

Citu veidu mīkstie grīdas segumi

Mīkstie grīdas segumi ir arī grīdas celiņi un kājslauķi. Arī tos izmanto dažāda veida telpās. Grīdas celiņi labi iederas šaurās telpās kā, piemēram, priekšnamos, koridoros vai kā mīkstais segums uz kāpnēm vairāku stāvu privātmājās. Arī šie mīkstie grīdas segumi var nodrošināt izcilu komfortu un mājīgumu jebkurā telpā.

Lai arī kādu seguma veidu izvēlēsies savam mājoklim, pievērs uzmanību tā atbilstībai savai istabai, tās izmēriem, temperatūras stāvoklim. Tāpat liela nozīme ir arī seguma dizainam – paklajs-eu.lv interneta veikalā vari pasūtīt neparasta dizaina un arī klasiskos paklājus savam mājoklim. Izvēlies sev piemērotāko un mēs piegādāsim to bez maksas!

 

Biežāk uzdotie jautājumi par mīkstajiem grīdas segumiem

1. Kādi ir mīksto grīdas segumu veidi?

Mīkstie grīdas segumi var būt paklāji, kavrolīns, linolejs, mīkstie grīdas celiņi, kājslauķi un cita veida grīdas segumi.

2. Kāds ir labākais mīkstais grīdas segums guļamistabā?

Ļoti bieži guļamistabās izvēlas kavrolīnu, taču, iespējams, populārākā izvēle tomēr ir paklāji, kas ir saistīts ne tikai ar paklāju plašo dizainu daudzveidību, bet arī iespēju tos vieglāk nomainīt salīdzinājumā ar kavrolīnu.

3. Vai mīkstie grīdas segumi cenas ziņā atšķiras?

Jā, mīkstais grīdas segums cenas ziņā atšķirsies, jo cenas ir atkarīgas gan no seguma veida, gan no izmēriem, izmantotajiem materiāliem. Kavrolīns būs nedaudz lētāks nekā paklājs, it sevišķi, ja paklāji ir izgatavoti no dabiskiem materiāliem un austi vai pildīti ar rokām. Arī linolejs tiek uzskatīts par vienu no lētākajiem mīksto grīdas segumu veidiem.