Posted on

Kas ietekmē paklāju cenas veidošanos?

Paklājs VERANO 9356L GREEN-CREAM 5

Paklāju cenas vēl aizvien ir viens no izplatītākajiem iemesliem paklāju iegādē. Protams, svarīgs ir arī grīdas seguma dizains, izmērs, funkcionalitāte, taču daudzi pircēji kā pirmo kritēriju sava jaunā paklāja iegādē izvēlas tieši paklāju cenas. Kas īsti nosaka to, cik attiecīgais paklājs maksās? Vai tas ir materiāls, ražošanas veids, vai arī valsts, kurā paklājs tiek izgatavots? Īsumā – ikviens no šiem kritērijiem ietekmē paklāju cenas, taču apskatīsim tos sīkāk.

Ražošanas metode – ar rokām vai rūpnieciski izgatavoti paklāji

Grīdas paklāji vēl aizvien ir viena no populārākajām grīdas dekorēšanas metodēm mūsdienās, jo praktiski ikvienā mājoklī grīdu rotā paklājs. Tos izgatavo gan dažādās Austrumu darbnīcās ar rokām, ievērojot gadsimtus ilgas tradīcijas, gan ražo modernās Eiropas rūpnīcās, izmantojot jaunākās ražošanas tehnoloģijas. Protams, ar rokām darinātie paklāji paredz ilgāku izgatavošanas laiku un savu unikālo izgatavošanas metodi, kas var tikt nodota no paaudzes paaudzē. Tas lielā mērā ietekmē arī paklāju cenas, kas salīdzinājumā ar mehāniski ražotajiem izstrādājumiem var būt daudz dārgākas. Taču mūsdienās arī mehāniskā ražošana ir sasniegusi ļoti augstu līmeni, tāpēc arī mašīndarba paklāji gan kvalitātes, gan paklāju cenas ziņā var būt līdzvērtīgi ar rokām darinātajiem paklājiem.

Materiāls – grīdas paklāji no dabīgiem vai sintētiskiem materiāliem

Iespējams, viens no galvenajiem kritērijiem, no kā ir atkarīga paklāju cena, ir materiāls. Mūsdienās istabas paklāji tiek ražoti no sintētiskajiem materiāliem, no sintētisko un dabīgo materiālu kombinācijas vai tikai no dabīgiem materiāliem. Augstu novērtēti un populāri ir ar rokām austi paklāji, kas izgatavoti, piemēram, no vilnas vai zīda, vai to kombinācijas. Apskatīsim šos materiālus tuvāk.

Zīds paklāju sastāvā

Zīda paklāju skaistums ir salīdzināms ar izcilu mākslinieku audekliem. Īsti zīda paklāji ir izgatavoti no vieglākajiem zīda diegiem. Protams, 100% dabīgs zīds lielā mērā ietekmē paklāju cenas, jo tā iegūšanas un apstrādes metodes ir ļoti dārgas. Taču tiem ir daudz vērtīgu īpašību tādu kā:

 • neticama izturība;
 • ugunsizturība;
 • hipoalerģiskums;
 • maigums;
 • unikāls spīdums
 • krāšņs vizuālais izskats.

Paklājs Shanghai Silk GS2913 1

Paklājs Shanghai Silk, Sastāvs: 100% zīds, pieejams paklajs-eu.lv

Eikalipta zīds – inovatīvs materiāls paklāju izgatavošanā

Tā kā grīdas paklāji ir pieprasīts tekstilizstrādājums, to ražošanas tehnoloģijas nestāv uz vietas un nemitīgi attīstās. Līdz ar to tiek pielietoti inovatīvi materiāli, lai grīdas paklājs, ko iegādājas cilvēks, sniegtu vēl labāku pieredzi.

Eikalipta zīds ir novatorisks materiāls, kas iegūts no eikalipta celulozes nano apstrādes procesā. Salīdzinājumā ar dabīgo zīdu, tas ir tikpat maigs un skaists, turklāt daudz praktiskāks un arī lētāks. Arī eikalipta zīdam ir virkne dažādu priekšrocību tādu kā:

 • apbrīnojams maigums;
 • hipoalerģiskums, kas ļauj tos ieklāt pat bērnu istabās;
 • viegla, elpojoša struktūra;
 • gludums;
 • pārsteidzošs komforts tam pieskaroties.

No eikalipta zīda tiek darināti gan mūsdienīgi paklāji, gan arī dizaina paklāji, ko iespējams iegādāties paklajs-eu.lv interneta veikalā.

Paklājs SIRIUS 1919-COK-GRI 1

Grīdas paklājs Sirius, Sastāvs: eikalipta zīds, akrils, pieejams paklajs-eu.lv

Vilnas paklāji

Vilnas paklāji visbiežāk tiek darināti ar rokām, tie ir izturīgi un arī izsmalcināti. Šiem paklājiem piemīt izcils vizuālais izskats, siltuma un skaņas izolācijas īpašības un lietošanas komforts. Taču jāņem vērā, ka istabas paklājs, kas izgatavots tikai no vilnas, nebūs piemērots alerģijas slimniekiem, kā arī tas piesaista diezgan daudz putekļu. Tāpēc šobrīd paklāju ražotāji apvieno vilnas labās īpašības ar citiem materiāliem, piemēram, zīdu vai kādu sintētisko materiālu. Kādas tad ir vilnas paklāju priekšrocības?

 • Vilna ir ļoti elastīgs un izturīgs materiāls;
 • Šis materiāls ļoti labi saglabā siltumu, tam ir skaņas izolācijas īpašības;
 • Vilnas paklājus ir diezgan vienkārši tīrīt, un tie labi absorbē ūdeni;
 • Paklāji no vilnas var kalpot līdz pat 40 gadiem.

Vēl viens iemesls, kāpēc vilnas grīdas paklāji ir tik populāri, ir to vienkāršā tīrīšana. Žāvējot, mazgājot vai tīrot, vilnas paklāji nerada lielas problēmas. Jā, iespējams, tie žūst salīdzinoši ilgāku laiku, taču mitrums dziļi neiekļūst vilnas šķiedrās, un tāpēc vilnas istabas paklāji nesaraujas un saglabā savu formu.

Visbiežāk vilnas paklāju sastāvā ir citi dabīgi materiāli, piemēram, zīds. Šāda vilnas un zīda kombinācija ir bieži atrodama ar rokām darinātajos paklājos, iespējams, populārākie ir persiešu paklāji, kas sastāv no abiem minētajiem materiāliem.

Paklājs Tabriz Floral 900-38040-001 6

Persiešu grīdas paklājs Tabriz Floral, Sastāvs: vilna, zīds, pieejams paklajs-eu.lv

Grīdas paklāji no sintētiskajiem materiāliem

Grīdas paklāji no sintētiskiem materiāliem arī ieņem spēcīgas pozīcijas paklāju ražošanas tirgū, it sevišķi paklāju cenas, kā arī dizainu daudzveidības dēļ. Sintētiskos diegus var krāsot visdažādākajās krāsās, kas ļauj dizaineriem piedāvāt visneparastākos dizaina risinājumus. Bieži bērnu paklāji tiek izgatavoti tieši no sintētiskajiem materiāliem, lai neradītu alerģijas parādīšanos bērniem, ko var izraisīt, piemēram, paklāji no dabīgiem materiāliem.

Viens no biežāk izmantojamiem sintētiskajiem materiāliem paklāju ražošanā ir akrils, kas pēc sava izskata un taustes ir līdzīgs vilnai. Akrila paklāju priekšrocības:

 • laba nodilumizturība;
 • vienkārša kopšana;
 • dizainu daudzveidība;
 • izturīgs pret netīrumiem;
 • krāsu spilgtums.

Bieži vien akrilu pievieno, piemēram, vilnas vai eikalipta zīda paklājiem, lai tas paspilgtinātu paklāja krāsu un paildzinātu tā kalpošanas mūžu.

Paklājs TREND COLORS M175Q-GRAY-BLUE 3

Grīdas paklājs TREND COLORS, Sastāvs: eikalipta zīds, akrils, pieejams paklajs-eu.lv

 

Paklāji tiek ražoti arī no viskozes, poliamīda, poliestera un citiem materiāliem.

Paklāju cenas ietekmē visdažādākie kritēriji, ne tikai materiāls un izgatavošanas metode. Cenu var ietekmēt arī ražotājvalsts – tiek uzskatīts, ka visdārgākie paklāji tiek izgatavoti Irānā, kā arī paklāja forma, blīvums, uzkārsums un citi kritēriji.

Lai iegādātos sev piemērotāko paklāju, svarīgākais ir izprast savas vajadzības, interjera īpatnības, cenu diapazonu, lai tas kalpotu gadu desmitus un priecētu acis ik dienu. Sazinieties ar ART DE VIVRE salona pārstāvjiem, lai uzzinātu vairāk par kvalitatīvu paklāju iegādi savam mājoklim.

Biežāk uzdotie jautājumi

1. Kādi kritēriji ietekmē paklāju cenas veidošanos?

Paklāju cenas ir atkarīgas no dažādiem faktoriem – visvairāk cenu ietekmē materiāls, no kā tiek izgatavots paklājs, taču svarīgi kritēriji ir arī izgatavošanas metode, ražotājvalsts, pat paklāju forma, blīvums, uzkārsums.

2. No kādiem materiāliem tiek ražoti grīdas paklāji?

Materiālu daudzveidība ir plaša, paklāji tiek ražoti gan no sintētiskajiem, gan no dabīgajiem materiāliem, kā arī no to sajaukuma. Populārākie materiāli ir zīds, vilna, kokvilna, akrils, kā arī citi materiāli, kas lielā mērā ietekmē paklāju cenas.

3. Kādus paklājus var iegādāties paklajs-eu.lv?

Paklajs-eu.lv var pasūtīt ar bezmaksas piegādi gan paklājus no zīda, eikalipta zīda, vilnas un to sajaukuma, gan arī paklājus no sintētiskajiem materiāliem. Paklāji ir pieejami gan ar rokām darināti, gan arī mehāniski ražoti, bet visi istabas paklāji ir augstas kvalitātes un ar unikālu dizainu – ikviens pircējs atradīs savām vajadzībām un vēlmēm piemērotāko grīdas segumu.