Posted on

Sarkans paklājs – spilgts risinājums interjerā

Sarkans paklājs viesistabas interjerā

Sarkans paklājs kā interjera dekors ir diezgan drosmīgs lēmums, taču tā ir lieliska iespēja atdzīvināt un atsvaidzināt telpu. Ja liekas, ka Tava istaba izskatās pārāk garlaicīgi – pamēģini tajā ieklāt sarkanu paklāju, un istaba piedzīvos īstas pārvērtības. Taču ne tikai sarkans paklājs var ieviest ievērojamas izmaiņas Tavā interjerā – to var izdarīt arī citi krāsaini paklāji, piemēram, zaļš paklājs. Kas jāņem vērā krāsaina paklājā iegādē? To lasi mūsu jaunākajā bloga rakstā.

Sarkans paklājs – īpatnības un kombinācija ar citām krāsām

Sarkans paklājs pavisam noteikti piešķir telpām oriģinalitāti un kalpo par lielisku centrālo akcentu. Taču tādam paklājam ir vairākas īpatnības, kas jāņem vērā, lai šāda veida mīkstais grīdas segums harmoniski iederētos telpā. Viena no īpatnībām ir krāsas psiholoģiskā ietekme – tā kā sarkanā krāsa ir diezgan “spēcīga”, tad šīs krāsas paklāju vislabāk klāt viesistabās vai arī ofisos. Citām telpām tas ir jāizvēlas uzmanīgi.

Neatkarīgi no tā, vai sarkans paklājs tiek izmantots kā atsevišķs akcents vai kā papildinājums kādam jau telpā esošam interjera elementam, tā krāsai nav jābūt pārlieku spilgtai, bet gan vairāk pieklusinātai, lai telpā neradītu pārāk agresīvu atmosfēru. Tiek uzskatīts, ka pārāk liels sarkanās krāsas daudzums var izraisīt aizkaitināmību. Tāpēc ieteicams izvēlēties paklāju, piemēram, ķiršsarkanos toņos vai paklāja dizainu ar sarkanas krāsas akcentiem.

Sarkans un pelēks grīdas paklājs ar līnijām

Paklājs Elegant Tapestry, Sastāvs: 45% viskoze, 39% akrils, 16% kokvilna, pieejams paklajs-eu.lv

Kādā interjerā iederēsies sarkans paklājs?

Viena toņa, košs sarkans paklājs lieliski iederēsies interjerā, kurā dominē baltā krāsa, jo krāsu salikums sarkans-balts šobrīd ir ļoti iecienīts. Tāds spilgts akcents ieviesīs dzīvīgumu telpā, bet baltas krāsas sienas vai mēbeles līdzsvaros paklāja “ugunīgo” raksturu.

Dizaineri bieži izvēlas sarkanas krāsas paklāju kombinēt ar zilām sienām – tāds risinājums ir drosmīgs solis, taču padara mājokli daudz modernāku un stilīgāku. Šādā gadījumā paklājs nedrīkst būt pārlieku spilgts, lai tas nekonfliktētu ar sienām.

Nav ieteicams istabas noformēšanā izmantot sarkanas-melnas krāsas salikumu, jo tāds interjers var kļūt nomācošs un agresīvs, tāpēc sarkanu paklāju nevajadzētu izmantot telpās, kurās ir daudz melnas krāsas. Taču, ja ir vēlme šādu salikumu tomēr izmantot, ieteicams vērsties pie profesionāliem interjera dizaineriem, kuri, iespējams, varēs ieteikt atbilstošākos risinājumus.

Sarkani paklāji interneta veikalā paklajs-eu.lv

Mūsu interneta veikalā ir iespējams pasūtīt paklājus dažādos sarkanās krāsas toņos, kā arī paklāju, kura dizainā sarkanā krāsa tiek izmantota daļēji. Piedāvājumā ir paklāji, kas būs piemēroti jebkuram interjeram un noskaņojumam – no klasiskajiem paklājiem ar austrumu rakstu līdz mūsdienīgiem paklājiem vintāžas stilā. Vajadzīgs vientoņa vai abstrakta dizaina paklājs? Vai gluži otrādi – klasisks austrumu paklājs, kurā sarkanā krāsa kalpo par pamatu pievilcīgajiem austrumu rakstiem? Ieskaties mūsu piedāvājumā un pasūti atbilstošāko paklāju sava mājokļa pārvērtībām!

Ar rokām austs sarkans paklājs ķiršsarkanā tonī

Paklājs Murugan, Sastāvs: 65% zīds, 20% vilna, 15% kokvilna, pieejams paklajs-eu.lv

 Citi krāsainai paklāji

Ne tikai sarkans paklājs var ieviest jaunas vēsmas interjerā, to var izdarīt arī citas krāsas mīkstais grīdas segums, piemēram, zaļš paklājs. Zaļā krāsa patīk ļoti daudziem cilvēkiem, jo tā asociējas ar zāli, dabu, pavasari. Izvēloties zaļas krāsas paklāju, interjeru var padarīt mierīgāku, padarot telpu par īstu atpūtas oāzi. Arī zaļš paklājs paredz dažādus ieteikumus tā izmantošanā ar citas krāsas interjera elementiem interjerā.

  • Zaļā krāsa kombinācijā ar pelēkbaltu un tumšbrūnu krāsu padara interjeru daudz harmoniskāku.
  • Zaļas krāsas paklājs labi iederēsies arī interjeros, kur tiek izmantota gaiši zila krāsa. Tā ir drosmīga kombinācija, taču dabā šis salikums ir sastopams visbiežāk (debesis un zeme).
  • Arī kombinācija ar sarkano krāsu ir sastopama dabā, tāpēc zaļas krāsas paklāju var kombinēt ar sarkanas krāsas interjera elementiem. Pareizi izmantojot šīs divas krāsas, var iegūt stilīgu un kontrastējošu interjeru.
  • Protams, nevar nepieminēt arī zaļās krāsas izdevīgo kombināciju ar melno krāsu – taču šeit ir jābūt uzmanīgiem un nedrīkst izmantot pārlieku daudz melnās krāsas, lai nepadarītu interjeru drūmu. Piemēram, zaļš paklājs kombinācijā ar melnu dīvānu, uz kura novietoti līdzīga toņa (zaļa) dekoratīvie spilveni – izskatīsies patiesi stilīgi un nepārblīvēti.

Zaļš paklājs atsvaidzina telpu un var kalpot kā galvenais krāsainais akcents istabā, tāpēc izvēlies skaistāko zaļo paklāju mūsu interneta veikalā paklajs-eu.lv! Izvēlēties var gan viena toņa paklājus, gan arī paklājus, kuru dizainā izmantoti zaļās krāsas akcenti.

Zaļš taisnstūrveida paklājs tradicionālajā stilā

Paklājs QUM, Sastāvs: 30% zīds, 70% modāls, pieejams paklajs-eu.lv

Balts paklājs gaiša interjera cienītājiem

Balts paklājs nav pati populārākā izvēle mājokļu īpašnieku vidū, taču nevar noliegt, ka tas izskatās lieliski dažāda stila interjeros, it sevišķi minimālisma stila iekārtotās telpās. Daudzi izvēlas paklājus, kuru dizainā tiek izmantoti baltās krāsas akcenti, lai padarītu telpu vizuāli plašāku un gaišāku. Balts paklājs ir, iespējams, viena no populārākajām izvēlēm guļamistabās, jo šajās telpās parasti ir mazāk netīrumu un tās vienmēr ir vēlme padarīt gaišākas. Visbiežāk mājokļu īpašnieki izvēlas melnbaltas krāsas paklājus vai baltus mīkstos, garsaru paklājus ar augstu uzkārsumu.

Balts paklājs ar melnas krāsas līnijām uz grīdas guļamistabā pie gultas

Paklājs Matrix WIRE WHITE, Sastāvs: 100% Jaunzēlandes vilna, pieejams paklajs-eu.lv

Lai arī kādas krāsas paklāju Tu vēlies iegādāties savai istabai – sarkanas, zaļas, baltas vai citas krāsas paklāju – ieskaties mūsu piedāvājumā un izvēlies savām prasībām atbilstošāko mīksto grīdas segumu jau tūlīt!

Biežāk uzdotie jautājumi

  1. Kādā interjerā iederas sarkans paklājs?

Sarkans paklājs lieliski iederēsies gan mūsdienīgā, gan arī klasiskā stila interjerā. Mūsdienīgos interjeros var izvēlēties viena toņa vai abstrakta dizaina sarkanas krāsas paklāju, bet klasiskajam interjeram, piemēram, austrumu paklāju, kura dizainā ir izmantoti sarkanas krāsas akcenti.

  1. Kas jāņem vērā, iegādājoties sarkanu paklāju?

Tā kā sarkanā krāsa var radīt zināmu diskomfortu, tad ieteicams izvēlēties ne pārāk spilgtas krāsas paklāju vai paklāju, kura dizainā ir izmantoti sarkanās krāsas akcenti. Vislabāk sarkans paklājs iederēsies interjerā, kurā dominē baltā krāsa, taču to var izmantot arī zilās krāsas interjeros, lai radītu kontrastu. Nav ieteicams izmantot sarkanas krāsas paklāju interjerā, kurā ir daudz melnās krāsas.

  1. Kādā interjerā iederas zaļš paklājs?

Zaļš paklājs ļoti labi iederas visdažādākā stila interjeros – no klasiskā līdz modernajam. Zaļas krāsas paklāju ieteicams izvēlēties telpās, kurās dominē pelēka, balta vai tumši brūna krāsa, kā arī interjeros, kuros izmantota gaiši zilā krāsa. Kā akcents, zaļš paklājs labi izskatīsies kopā ar sarkanas vai melnas krāsas interjera priekšmetiem.

  1. Kur pasūtīt krāsainu paklāju?

Paklājus visdažādākajās krāsās un dizainos var pasūtīt interneta veikalā paklajs-eu.lv. Izmantojot ērto atlases filtru, paklāju katalogā var norādīt krāsu, kura būs dominējošā paklāju segumā. Filtrs atlasīs visus paklājus, kuru dizainā ir izmantota izvēlētā krāsa, tādā veidā ievērojami atvieglojot izvēles procesu.