Posted on

Tepiķi funkcionālam un pārdomātam interjeram

skaistākie grīdas tepiķi - apaļi tepiķi mūsdienīgā stilā

Tepiķi joprojām paliek viens no populārākajiem interjera elementiem, kas jau gadu tūkstošus pilda savas funkcijas: silda, dekorē telpas, slāpē skaņas, stāsta par īpašnieka gaumi un individualitāti. Grīdas paklāji atšķiras pēc sastāva, ražošanas veida, biezuma, uzkārsuma veida, izmēra, formas. Patiesi, paklāju izvēle ir ļoti liela, bet tam ir savi plusi – pircējam ir iespēja izvēlēties tieši tādu paklāju, kāds vislabāk iederas viņa mājokļa interjerā. Apskati mūsu paklāju katalogu un izvēlies no daudzveidīgā piedāvājuma – lai jaunais paklājs priecētu acis ik dienu!

Tepiķis – funkcionāls un pievilcīgs telpu dekors

Paklājs pilda ļoti svarīgu funkciju ikvienā mājoklī – lai arī cik moderns un dārgs būtu telpu iekārtojums, bez paklāja tās izskatās tukšas un nemājīgas. Pareizi izvēlēts paklājs rada mājīguma un komforta sajūtu, papildina interjeru un piešķir telpai individualitāti. Kā neapjukt lielajā paklāju piedāvājumu klāstā un izvēlēties patiesi piemērotāko izstrādājumu?

apaļš grīdas tepiķis ar austrumu rakstu

Tepiķu iedalījums pēc sastāva

Izvēloties paklāju, uzmanība jāpievērš gan tā materiālam, gan arī ražošanas metodei, jo no šiem faktoriem lielā mērā ir atkarīgas paklāju cenas. Paklājs var atšķirties pēc materiāla veida. Iegādei ir pieejami:

 • grīdas tepiķi no dabiskajiem materiāliem kā dzīvnieku vilna, dabiskā kokvilna, zīda diegi;
 • sintētiskie mīkstie grīdas segumi, kas ir izgatavoti no akrila, neilona, poliestera un citiem materiāliem;
 • dabisko un sintētisko materiālu kombinācija, kur sintētiskais materiāls var būt līdz 30% un vairāk no kopējā sastāva.

Katram no šo materiālu veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc pirms paklāju iegādes ieteicams iepazīties tuvāk ar dažādu materiālu īpašībām, lai izvēlētos piemērotāko mīksto grīdas segumu.

Tepiķis PIERRE CARDIN BALENCIATA GR20A 2

Tepiķi pēc ražošanas veida

Arī veids, kādā tiek ražots mūsdienīgs tepiķis, var atšķirties, kas ietekmē arī izstrādājuma cenu. Paklāju ražošanā izmanto divas metodes – roku darba un mašīndarba paklāju ražošanu. Grīdas paklāji, kas tiek izgatavoti ar mašīndarba palīdzību, paredz lielu blīvumu, skaidrus, izteiksmīgus rakstus un precīzas līnijas. Tā kā ar iekārtu palīdzību viens uzņēmums var saražot lielu paklāju skaitu, tad arī cenas uz šiem izstrādājumiem ir salīdzinoši zemākas.

Savukārt ar rokām darināti grīdas tepiķi ir ekskluzīvi un tiem ir unikāls raksts. Šo paklāju gadījumā blīvums var būt neviendabīgs, taču bieži vien tas atklāj paklāja autentiskumu, it sevišķi, ja iegādei tiek apsvērti persiešu paklāji. Vidēji viena paklāja izgatavošana aizņem pat divus mēnešus, tāpēc arī to cenas ir ievērojami augstākas. Taču mūsdienās, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, arī mehāniski ražotie tepiķi pēc kvalitātes un dizaina var sacensties ar to dabiskajiem analogiem, tāpēc, kādu paklāju izvēlēties – roku vai mašīndarba – ir jāizvēlas pircējam atbilstoši savam budžetam un vēlmēm.

Paklāji pēc izmēra un krāsas interneta veikalā paklajs-eu.lv

Mūsu interneta veikalā paklajs-eu.lv ir pieejami paklāji pēc izmēra, krāsas, cenas – ikviens pircējs atradīs savām vēlmēm atbilstošāko paklāju ātri un ērti un varēs to pasūtīt internetā ar bezmaksas piegādi. Lai izvēlētos paklāju, iespējams izmantot parocīgu atlases filtru, kurā var norādīt:

 • vajadzīgo izmēru;
 • cenu;
 • dominējošo krāsu;
 • materiālu;
 • ražošanas metodi;
 • ražotājvalsti;
 • kolekciju.

Pasūtīt paklāju internetā ir ļoti vienkārši – izvēlies kategoriju no mūsu paklāju kataloga, izmanto atlases filtru, izvēlies atbilstošāko izstrādājumu un veic pasūtījumu. Paklajs-eu.lv ir pieejami tādi tepiķi kā:

Tepiķis Tavā mājoklī atsvaidzinās interjeru, ieviesīs tajā jaunas vēsmas, kā arī pildīs visas praktiskās paklāja funkcijas. Atliek izvēlēties vēlamo dizainu, izmēru un krāsu!

Biežāk uzdotie jautājumi

 1. No kādiem materiāliem tiek izgatavoti tepiķi?

Grīdas paklāji tiek ražoti no dažāda veida materiāliem – dabiskajiem, sintētiskajiem un šo materiālu kombinācijām. Dabiskie materiāli ir vilna, kokvilna, zīds. Savukārt sintētiskie – akrils, neilons, poliesters un citi materiāli. Visbiežāk tiek izmantots dažādu materiālu sajaukums, lai uzlabotu paklāju īpašības, piemēram, vilna un zīds, viskoze, kokvilna un akrils, vilna un eikalipta zīds un citi materiālu salikumi.

 1. Kā izvēlēties tepiķi?

Ja nepieciešams grīdas tepiķis, tad ieteicams vispirms noteikt, kāds izmērs nepieciešams, tad izvēlēties krāsu un cenas diapazonu. Vērtīgi ir pievērst uzmanību paklāja materiālam, jo no tā ir atkarīga izstrādājuma cena. Ja ir vēlme iegādāties ekskluzīvāku paklāju, tad ieteicams pievērst uzmanību dabiskajiem materiāliem kā zīds vai vilna. Taču arī sintētiskie tepiķi bieži vien ir augstas kvalitātes, bet zemākas cenas, tāpēc iegādei var izvēlēties arī tos.

 1. Kur pieejami tepiķi pēc izmēra?

Paklāji pēc izmēra, krāsas, cenas, sastāva un citiem svarīgiem kritērijiem paklāju iegādē ir pieejami interneta veikalā paklajs-eu.lv. Pasūtīt paklāju ir vienkārši un ērti, turklāt e-veikals piedāvā bezmaksas piegādi.